آموزش اشتراک‌گذاری دفتر خرج نیوُ

در مواقعی ممکن است شما بخواهید با یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود، جزئیات تراکنش‌های مالی خود را به اشتراک بگذارید. این قابلیت در اپلیکیشن مدیریت حسابداری شخصی وجود دارد و ما در این نوشته قصد داریم نحوه اشتراک گذاری دفتر خرج را آموزش دهیم. پس ادامه این متن را که به این موضوع پرداخته است را به دقت مطالعه نمایید.

 

1- ابتدا در صفحه (خانه) از گوشه پایین سمت چپ، گزینه (بیشتر) را انتخاب می‌کنیم. مطابق با تصویر روبرو.

آموزش اشتراک گذاری دفتر خرج در نیوُ

2- سپس در صفحه ظاهر شده در گوشه بالا سمت راست گزینه (تنظیمات) و از میان گزینه‌های منوی زیر، گزینه (منابع خرج) را انتخاب می‌کنیم.

3- در صفحه ظاهر شده، دفاتر خرج ساخته شده خود را می‌بینیم. حال دفتر خرجی که قصد اشتراک گذاری‌اش را داریم را انتخاب می‌کنیم.

4- با انتخاب دفتر خرج مورد نظر، سه گزینه پدیدار می‌شود. از میان آنها گزینه (اشتراک‌گذاری) را انتخاب می‌کنیم. مطابق با تصویر روبرو.

5- در مرحله بعد آیکون سبز پایین صفحه را مطابق با تصویر انتخاب می‌کنیم.

6- در مرحله آخر شماره همراه و نام شخصی که قصد اشتراک گذاری دفتر خرج با او داریم را وارد می‌کنیم. در این مرحله تعیین می‌کنیم که سطح دسترسی چگونه باشد. ممکن است طرف مقابل فقط اطلاعات را مشاهده کند و یا اینکه بتواند ثبت تراکنش نیز انجام دهد. 

در این نوشته در مورد نحوه اشتراک گذاری دفتر خرج صحبت کردیم. خواهشمندیم در صورتی که در مورد هر یک از قسمت‌های ذکر شده پرسشی دارید در زیر این نوشته مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط‌:

آموزش اتصال به بانک آینده

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن نیوُ امکان خواندن پیامک بانکی و استفاده از آن با هدف تسهیل ثبت دخل و خرج کاربران می‌باشد. در این آموزش

آموزش پس انداز با نیوُ

پس‌انداز  کردن یکی از اصول مرتبط با سلامت مالی افراد است. با وجود پدیده تورم، شاید اینگونه به نظر برسد که پس‌انداز کردن کاری غیر

آموزش اتصال به بانک پارسیان

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن نیوُ امکان خواندن پیامک بانکی و استفاده از آن با هدف تسهیل ثبت دخل و خرج کاربران می‌باشد. در این آموزش

آموزش بودجه بندی

بودجه بندی و در نظر گرفتن محدودیت برای خرجکرد، یکی از اصول سلامت مالی به حساب می آید. دسته‌بندی کردن هزینه‌ها و در نظر  گرفتن