بودجه بندی و در نظر گرفتن محدودیت برای خرجکرد، یکی از اصول سلامت مالی به حساب می آید. دسته‌بندی کردن هزینه‌ها و در نظر  گرفتن سقفی برای خرج کردن در هر دسته، یکی از توصیه‌های همیشگی مشاوران مالی به افراد می‌باشد.  در این نوشته نحوه استفاده از ابزار بودجه بندی نیوُ  را آموزش می‌دهیم.

 

1- برای استفاده از ابزار بودجه بندی،  مطابق با تصویر ابتدا به بخش ابزارها می‌رویم.

خرید اشتراک نیوُ

2- سپس مطابق با تصویر، گزینه بودجه را انتخاب می‌کنیم.

3- سپس در صفحه ظاهر شده، گزینه بودجه جدید را انتخاب می‌کنیم.

آموزش بودجه بندی نیوُ

4- سپس در صفحه ظاهر شده، باید مبلغ کل درآمد خود را وارد نماییم. ما در این آموزش به طور مثال مبلغ 7 میلیون تومان را وارد می‌نماییم و به مرحله بعد می‌رویم.

این عدد را به این دلیل وارد می‌کنیم، که بتوانیم به کسر هزینه‌ها ، مقداری را پس‌انداز کنیم.

5- در این مرحله تعیین می‌کنیم که چند درصد از درآمد خود را خرج کنیم و چند درصد آن را پس انداز کنیم. معمولا پیشنهاد می‌شود، 20 درصد درآمد را پس انداز کرده و 80 درصد آن را به هزینه‌های زندگی اختصاص دهیم. برای مثال 80 درصد از حقوق دریافتی ما، عددی معدل با 5 میلیون و 600 هزار تومان است.

مقدار مورد نظر خود را انتخاب می‌کنیم و به مرحله بعد می‌رویم.

6- در این مرحله دسته بندی مورد استفاده خود را انتخاب می‌کنیم. ما در این آموزش 5 دسته‌بندی پر کاربرد را انتخاب می‌کنیم و به مرحله بعد می‌رویم.

7 – در این مرحله مقدار کل بودجه را  بین دسته‌های  انتخاب شده ، تقسیم می‌کنیم. برای مثال میلیون تومان را به غذا و نوشیدنی ، یک میلیون را به تفریحات ، 400 هزارتومان را به پرداخت قبوض و … اختصاص می‌دهیم.

این مرحله را به دقت انجام می‌دهیم و به مرحله بعد می‌رویم.

8- در این قسمت مشخص می‌کنیم که آیا در هنگام نزدیک شدن به مرز بودجه بندی هشداری دریافت کنیم با خیر. برای مثال اگر به 80 درصد از بودجه اختصاص داده شده به تفریحات(یک میلیون تومان)، برسیم ، اپلیکیشن نیوُ یک هشدار مرتبط با این موضوع به ما می‌دهد. 

حال با انتخاب گزینه (ایجاد کردن بودجه بندی) مراحل بودجه بندی به پایان می‌رسد.

در این نوشته در مورد نحوه استفاده از ابزار بودجه بندی صحبت کردیم. خواهشمندیم در صورتی که در مورد هر یک از قسمت‌های ذکر شده پرسشی دارید در زیر این نوشته مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشی عزیزم
  ایول به شما با این برنامه بسیار کار بردی
  ببیند مناصبا متوجه این قسمت نشدم ایجاد بودجه پولی که الانتو حساب هستو باید بنویسیم اگه میشه یکم راهنماییم میکنید

  1. سلام و درود بر شما
   نحوه استفاده از ابزار بودجه‌بندی به این صورت هست که شما در ابتدا مقدار درآمد خود را تعیین مکنید. برای مثال 10 میلیون تومان. از این مقدار 20 درصد را پس انداز می‌کنید و 80 درصد را برای بودجه بندی در نظر میگیرید. ممکن است بخواهید این مقادیر را تغییر دهید(برای مثال 10 درصد پس انداز و 90 درصد خرجکرد ماهانه). سایر موارد در متن مقاله ذکر شده است.
   در صورتی که سوال خاصی مد نظرتان می باشد در همین جا بپرسید و یا با بخش پشتیبان در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط‌:

آموزش اتصال به بانک آینده

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن نیوُ امکان خواندن پیامک بانکی و استفاده از آن با هدف تسهیل ثبت دخل و خرج کاربران می‌باشد. در این آموزش

آموزش پس انداز با نیوُ

پس‌انداز  کردن یکی از اصول مرتبط با سلامت مالی افراد است. با وجود پدیده تورم، شاید اینگونه به نظر برسد که پس‌انداز کردن کاری غیر

آموزش اتصال به بانک پارسیان

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن نیوُ امکان خواندن پیامک بانکی و استفاده از آن با هدف تسهیل ثبت دخل و خرج کاربران می‌باشد. در این آموزش

آموزش بودجه بندی

بودجه بندی و در نظر گرفتن محدودیت برای خرجکرد، یکی از اصول سلامت مالی به حساب می آید. دسته‌بندی کردن هزینه‌ها و در نظر  گرفتن