آیا من به حسابداری شخصی نیاز دارم؟

احتمالا شما با مقوله حسابداری آشنا هستید و می‌دانید که هر شرکت یا سازمان زنده و فعال ، بخشی را بعنوان حسابدار در شرکت خود ایجاد میکند تا بتواند وضعیت دخل و خرج و یا سود و زیان خود را محاسبه کند. در این نوشته میخواهیم در مورد حسابداری شخصی صحبت کنیم.

میخواهیم بگوییم این مفهوم چه فوایدی دارد و چرا باید برای حساب کتاب شخصی خود برنامه ریزی داشته باشیم. در ساده ترین بیان حسابداری شخصی در سه مورد زیر به ما کمک میکند:

 • محاسبه و تحت کنترل داشتن هزینه و درآمد
 • هدف گذاری برای خرید
 • بودجه بندی

حسابداری شخصی و محاسبه دخل و خرج

حسابرسی شخصی از لحاظ اصول اولیه، بسیار شبیه به حسابداری شرکت‌ها می‌باشد. همانگونه که حسابداری به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که تشخیص دهند چقدر پول وارد شرکت شده و چقدر خرج می‌شود، با استفاده از حسابداری یا مدیریت مالی شخصی نیز میتوانیم متوجه شویم که چقدر درآمد داریم و چقدر خرج میکنیم. بعبارت دیگر دخل و خرج ما چقدر است.

هدف گذاری برای خرید

اگر شما قصد خرید یک خانه یا خودرو را دارید و یا میخواهید خودروی فعلی خود را ارتقاع دهید باید در ابتدا برای آن هدف گذاری کنید . همچنین ابتدا باید بدانیم که به چه روشی می‌خواهیم هزینه هدف خود را پرداخت کنیم. آیا نیاز به دریافت وام داریم و یا میخواهیم با پس انداز کردن، در بلند مدت اقدام به خرید آن کالای مورد نظر کنیم. همه موارد گفته شده با داشتن نظم و هدفمندی امکان پذیر است.

بودجه بندی

یکی از موارد مهم در مدیریت مالی شخصی استفاده از بودجه بندی است. بودجه بندی یعنی اینکه متناسب با اهداف خود بخشی از درآمد خود را بعنوان بودجه در نظر بگیریم. برای مثال زمانی که ما هزینه مشخصی برای آموزش ، تفریح ، خورد و خوراک ، قبوض ماهانه یا اجاره خانه در نظر میگیریم ، عملا در حال بودجه بندی هستیم.

استفاده از یک نرم افزار یا اپلیکیشن گوشی موبایل میتواند به شما در رعایت موارد فوق کمک کند. در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

نرم افزار حسابداری شخصی

امروزه استفاده از نرم افزارها و یا اپلیکیشن‌ها مدیریت مالی شخصی بسیار رایج است. یک نرم افزار روی گوشی موبایل تان یا استفاده از یک پلتفرم آنلاین، به شما کمک میکند تا بتوانید مدیریت حساب شخصی خودتان را بر عهده بگیرید و سلامت مالی خود را ارتقاع دهید.

نرم افزار حسابداری شخصی نیوُ (Nivo) یکی از پر طرفدار ترین نرم افزار‌های حسابداری شخصی است که کار کردن با آن بسیار راحت بوده و بدون نیاز به دانش حسابداری عمیق، به راحتی می‌توانید حسابهای شخصی تان را مدیریت کنید.

در ادامه برخی از ویژگی‌های این اپلیکیشن را معرفی میکنیم:

گزارش‌های مالی دوره ای:

با گزارش‌های مالی دقیقی که نرم افزار حسابداری شخصی نیوُ ارائه می‌دهد، میتوانید متوجه بشوید که وضعیت درآمد و هزینه شخصی شما به چه صورت است. همچنین خواهید دید که چه روندی در درآمد و هزینه‌های شما وجود دارد و چه مواردی در سبد خرید شما سهم بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.

استفاده از سیستم کلود:

این برنامه از فضای ذخیره سازی آنلاین (Cloud base )استفاده می‌کند و این یعنی نگرانی از دست رفتن اطلاعات یا محدودیت‌های بک آپ گیری فیزیکی وجود ندارد و شما با خیال راحت میتوانید همواره به اطلاعات حسابداری شخصی خود دسترسی داشته باشید.

استفاده از این اپلیکیشن در هر دو حالت آنلاین و آفلاین امکان پذیر است و در اولین زمانی که به اینترنت وصل شوید به صورت اتوماتیک اطلاعات حساب شما بروز رسانی می‌شود.

سایر ویژگی‌های اپلیکیشن حسابداری شخصی نیوُ:

 • مدیریت هزینه و درآمد
 • امکان اشتراک گذاری با اعضای خانواده
 • امکان دریافت خروجی اکسل
 • امکان تخصیص بودجه و هدف گذاری مالی
 • امکان ایجاد یادآور قسط ماهانه و قبوض
 • امکان ثبت و مدیریت چک‌ها
 • امکان ثبت بدهی و طلب
 • نمایش گزارش ماهانه بر روی نمودار
 • قابلیت اتصال به همراه بانک
 • امکان تعیین رمز عبور جهت ورود برنامه
 • امکان تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات برنامه
 • ارائه نسخه تحت وب
 • امکان خواندن پیامک بانکی شما

نصب اپلیکیشن حسابداری شخصی نیوُ:

تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم استفاده از اپلیکیشن حسابداری یک اولویت شخصی است. اما اگر تصمیم به استفاده از اپلیکیشن حسابداری شخصی دارید پیشنهاد ما استفاده از اپلیکیشن حسابداری شخصی نیوُ است که هم به صورت اپلیکیشن گوشی موبایل و هم به صورت نسخه تحت وب از طریق لینک‌های زیر در دسترس است:

خواهشمندیم در صورت داشتن تجربه ی استفاده از اپلیکیشن مدیرت مالی نیوُ، در زیر این نوشته با ما در میان بگذارید.

نوشته‌های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط‌:

آموزش اتصال به بانک آینده

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن نیوُ امکان خواندن پیامک بانکی و استفاده از آن با هدف تسهیل ثبت دخل و خرج کاربران می‌باشد. در این آموزش

آموزش پس انداز با نیوُ

پس‌انداز  کردن یکی از اصول مرتبط با سلامت مالی افراد است. با وجود پدیده تورم، شاید اینگونه به نظر برسد که پس‌انداز کردن کاری غیر

آموزش اتصال به بانک پارسیان

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن نیوُ امکان خواندن پیامک بانکی و استفاده از آن با هدف تسهیل ثبت دخل و خرج کاربران می‌باشد. در این آموزش

آموزش بودجه بندی

بودجه بندی و در نظر گرفتن محدودیت برای خرجکرد، یکی از اصول سلامت مالی به حساب می آید. دسته‌بندی کردن هزینه‌ها و در نظر  گرفتن