آموزش ثبت بدهی و طلب با نیوُ

 کمتر کسی را می‌شناسیم که تجربه قرض دادن پول را نداشته باشد. معمولا هر یک از ما در زندگی خود تجربه قرض گرفتن یا  قرض دادن پول را داشته‌ایم. برای مثال  زمانی که یکی از دوستان نزدیک تقاضای قرض گرفتن مقداری پول را دارد، میدانیم که به احتمال زیاد در شرایط مالی نامطلوبی قرار گرفته است که چنین درخواستی را کرده است. زیرا کمتر کسی نسبت به قرض گرفتن پول احساس خوشایندی دارد. امیدواریم که همواره و در تمامی لحظات زندگی استقلال مالی داشته باشید و شرایط شما را ناگزیر از قرض گرفتن پول نکند. یکی از ابزار‌هایی که در اپلیکیشن مدیریت حساب شخصی نیوُ تعبیه شده است، ابزار ثبت بدهی و طلب است که در این نوشته در مورد چگونگی استفاده از آن صحبت می‌کنیم:

 

1- ابتدا از قسمت پایین منوی ابزارها و سپس گزینه بدهی و طلب را مطابق با شکل روبرو انتخاب می‌کنیم:

2- سپس مطابق شکل روبرو در پایین صفحه ظاهر شده ، علامت بعلاوه سبز رنگ سمت چپ را انتخاب می‌کنیم: 

3- سپس مطابق با شکل روبرو دو گزینه را میبینیم (قرض دادن و قرض گرفتن) که ما در این آموزش قرض دادن را انتخاب میکنیم.

4- در قسمت بعدی نام شخص مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. در این قسمت اگر نام شخص در فهرست اشخاص وجود نداشته باشد با استفاده از گزینه (افزودن شخص جدید) نام آن فرد را به فهرست خود اضافه میکنیم.

5-در قسمت بعدی مبلغ مورد نظر را وارد میکنیم.

6- در قسمت بعدی تعیین میکنیم که آیا این تراکنش مالی در دفتر خرج ما تاثیر داشته باشد یه نه. اگر این گزینه را فعال کنیم، تاثیر بدهی یا طلب را در تراکنش ها نخواهیم دید.

7 – در تصویر روبرو یک نمونه کامل پر شده را میبینیم.

برای مثال ما به شخصی با نام فرض (علی محمدی)، مبلغ 500 هزار تومان قرض داده ایم. این تراکنش از حساب بانک توسعه تعاون ما بوده است. (این تراکنش در تراکنش های روزانه ما قابل پیگیری است.)

8- با انتخاب علامت تیک سبز در گوشه پایین صفحه، این مورد ثبت می شود و در صفحه مربوط به فهرست بدهی و طلب قابل مشاهده است(تصویر بعدی)

9- در این صفحه فهرستی از اسامی افرادی که به آنها بدهکار هستیم یا از آنها طلب داریم را مشاهده می‌کنیم. همانگونه که می‌بینیم ، از آقای محمدی 500 هزار تومان طلب داریم و به آقای مرادی 750 هزار تومان بدهکار هستیم.

10- در هر  زمانی که بدهی یا طلب خود را تسویه حساب کرده باشیم، با انتخاب گزینه (پس گرفتن) یا (پس دادن) مورد مربوطه به لیست تسویه شده انتقال خواهد یافت.(مطابق شکل روبرو) 

در این نوشته به نحوه استفاده از ابزار بدهی و طلب در اپلیکیشن حسابداری نیوُ پرداختیم. کار کردن با این ابزار بسیار ساده و کاربردی است.

خواهشمندیم در صورتی که سوالی در مورد ابزار بدهی و طلب دارید، در زیر همین نوشته مطرح کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط‌:

آموزش اتصال به بانک آینده

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن نیوُ امکان خواندن پیامک بانکی و استفاده از آن با هدف تسهیل ثبت دخل و خرج کاربران می‌باشد. در این آموزش

آموزش پس انداز با نیوُ

پس‌انداز  کردن یکی از اصول مرتبط با سلامت مالی افراد است. با وجود پدیده تورم، شاید اینگونه به نظر برسد که پس‌انداز کردن کاری غیر

آموزش اتصال به بانک پارسیان

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن نیوُ امکان خواندن پیامک بانکی و استفاده از آن با هدف تسهیل ثبت دخل و خرج کاربران می‌باشد. در این آموزش

آموزش بودجه بندی

بودجه بندی و در نظر گرفتن محدودیت برای خرجکرد، یکی از اصول سلامت مالی به حساب می آید. دسته‌بندی کردن هزینه‌ها و در نظر  گرفتن