مشکلات مالی یکسان بین افراد

مطمئناً همه ما با مسائل مالی روزمره خود مشکلاتی داریم. ما در این زمینه یک نظرسنجی برگزار کردیم که نتایج جالبی داشت و البته کمی هم ترسناک!

این نظرسنجی بین حدوداً 2 هزار نفر برگزار شد و از اونها چند سؤال ساده در مورد مسائل مالی روزمره پرسیده شد.
پرسیدیم:

با مدیریت مالی آشنایی دارید؟

70% به این سؤال جواب مثبت دادند.

به صورت ماهیانه پولی را پس انداز میکنید؟

حدود 38% گفتند اصلاً پس‌انداز نمی‌کنند؛ 19% کمتر از 10% درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند؛ 15% بین 10% تا 25%؛ 12.5% بین 25%-50% و حدود 12% هم بالای 50% از درآمدهایشان را پس‌انداز می‌کنند.

از زندگی مالی یا همان وضعیت مالی خود راضی هستید؟

65% راضی بودند.

بودجه‌بندی دارید؟

کمتر از 50% جواب مثبت دادند!

این نتایج نشان داد همه ما مشکلات تقریباً مشابهی داریم. اما ما اینجا هستیم تا به شما برای غلبه بر مشکلات مالی کمک کنیم.
قبل از بررسی این مشکلات به شما هم پیشنهاد می‌کنیم در نظرسنجی زیر شرکت کنید.
https://goo.gl/7DoSro

اما مشکلاتی که همه ما تقریباً با آن روبه‌رو هستیم:

 • بودجه بندی نداریم!
  در این مورد زیاد صحبت کردیم که چطور بودجه‌بندی کنیم، از کجا شروع کنیم؛ چطور هزینه‌های ثابت و متغیر و حتی مناسبتی رو محاسبه کنیم!
  حتی یک قدم جلوتر در مورد مسائلی که هر کدوم از ما ممکنه در زمان بودجه‌بندی فراموش کنیم هم صحبت کردیم.
  مرتبط: فراموش شده‌های بودجه‌بندی 
  اما هنوز هم سخت‌ترین و مهم‌ترین قسمت بازی برای ما بودجه‌بندی هست. اول از همه پیشنهاد میکنیم برای همه چیز بودجه در نظر بگیرید.
  ما قبلاً در مورد قانون 50/20/30 صحبت کردیم.

  سعی کنید با توجه به درآمد خود؛ 50% از هزینه‌ها را برای ملزومات (اجاره، خدمات عمومی، حمل و نقل روزانه، مواد غذایی)، 20% از هزینه‌ها را برای اولویت های مالی خود (صندوق اوراق قرضه، پس انداز بازنشستگی، بازپرداخت بدهی) و 30% از هزینه‌ها را برای گزینه‌های سبک زندگی خود (غذا خوردن، خرید، ورزشگاه، مسافرت و غیره) اختصاص دهید.

 • فراموش می‌کنیم پس‌انداز کنیم یا نمی‌دونیم چطور؟
  (یاد میگیریمااااا اما فراموش می‌کنیم)
  نزدیک به 40% از افراد هر سال پس‌انداز کمتری نسبت به سال گذشته دارند، و تقریباً هیچ پس‌اندازی غیر از حقوق بازنشستگی ندارند.
  اکثر مردم فکر میکنند پس‌اندازی که یکبار خرج شده دیگر پر نمی‌شود، اما به این موضوع فکر نمیکنند که پول پس‌انداز روزی برای خرید خانه، ماشین یا حتی موارد اورژانسی خیلی میتونه به آنها کمک کند.
  پس‌انداز رو از همین الان شروع کنید و برای اون با برنامه حسابدرای شخصی نیوُ برنامه‌ریزی کنید.
  لطفاً لطفاً و لطفاٌ تمام پس انداز خود رو به صورت نقد در دسترس نگذارید، میتونید در بانک‌ها با سپرده‌های مختلف پس‌انداز کنید یا در کاری که تخصص و اطمینان دارید سرمایه‌گذاری کنید.
  بهتره الان که داریم راجب این موضوع بحث میکنیم برنامه‌ریزی و پس‌انداز رو با نیوُ برای پولهاتون شروع کنید.
 • خرج‌های اضافه داریم!
  و به عنوان آخرین مشکل یکسان بین ما باید بگیم؛ در نظرسنجی تیم نیوُ حدود 60.5% از افراد حداقل یک قسط یا بدهی به صورت ماهیانه داشتند!
  این یعنی بیشتر ما مقداری از درآمد ماهیانه خود را برای قسط‌ها و بدهی‌های سال پیش هزینه میکنیم و تورم هرساله هم باعث افزایش هزینه‌های هر سال می‌شود.
  اما مهم‌ترین قسمتش اینجاست که این هزینه‌ها قابل کنترل هستند، چون شما هر ماه مقدار مشخصی هزینه‌ی ثابت مثل اجاره، غذا و یا قسط دارید و روی بقیه هزینه‌ها یا همان خرج‌های اضافه می‌توانید کنترل کامل داشته باشید.
  ساده‌ترین راه برای کنترل هزینه‌های اضافی پیدا کردن آنهاست! برای اینکار میتوانید تمام این هزینه‌ها رو پیدا کنید؛ بنویسید و برای آنها بودجه‌بندی کنید.
  تمام هزینه‌هایی که هر ماه انجام میدهید بنویسید و آخر هر ماه یک نگاهی بندازید و برای ماه‌های آینده‌ی این هزینه‌هارو کمتر کنید.

 

2 comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *