عروسی کم هزینه

عروسی کم هزینه

چطور یک عروسی کم هزینه داشته باشیم؟

در مقاله از خواستگاری تا عروسی هزینه های ازدواج رو به صورت حدودی محاسبه کردیم. همونطور که گفته شد تمام هزینه ها بسته به توان مالی و سلیقه افراد متفاوتند. اما همیشه راهی برای کاهش هزینه ها وجود داره. بنابراین، ما یک لیست از راهکارهایی که می تونید عروسی رو کم هزینه تر برگزار کنید، تهیه کردیم.

 1. لیست مهمان‌ها را تا می‌توانید صمیمانه‌تر و دوستانه‌تر انتخاب کنید.
 2. تاریخ عروسی را در صورت امکان در روزهای غیرتعطیل انتخاب کنید چون ورودی تالارها ارزان‌تر است، بیشتر افراد دنبال آخر هفته هستند ممکن است روزهای هفته خالی بماند و شما تخفیف بیشتری بگیرید. در ضمن اصلا روزهای تعطیل رسمی و عیدهای مذهبی را برای روز عروسی انتخاب نکنید چون قیمت‌ها به مراتب بالاتر است.
 3. از دوران نامزدی به فکر برنامه‌ریزی و تحقیق برای عروسی باشید، از جاهای مختلف دیدن کنید و قیمت‌ها را مقایسه کنید.
 4. می‌توانید بسیاری از چیزها را خودتان درست کنید مثل کارت دعوت، پس متن مورد‌نظر را تایپ کنید و پرینت بگیرید، با مقوا و وسایل تزئینی آن‌ها را به شکل مورد علاقه خود در بیاورید.
 5. برای تزئین ماشین و دسته‌گل عروس هم می توانید سری به بازار گل در ساعات 10 الی 11 صبح روز قبل بزنید و گل‌های حراج با قیمت پایین تهیه کنید و خودتان به آسانی آن‌ها را تزئین کنید.
 6. سعی کنید از هزینه‌هایی که در واقع نبودنشان با بودنشان فرقی ندارد، پرهیز کنید. مثلا بادکنک آرایی، آتیش بازی و….
 7. از سفارش انواع مختلف خوراکی، بستنی، دسر و… خودداری کنید. اگر هم دوست دارید بجز میوه و شیرینی خوراکی دیگری سرو شود، می توانید چای و نسکافه یا آبمیوه را انتخاب نمایید.
 8. یک نوع شام سفارش دهید که روی میزها سرو شود که از هزینه زیاد و اضافه آمدن مقدار زیادی غذا جلوگیری شود.
 9. کیک عروسی از اقلام غیرضروری است اما اگر خواستید حتما کیک داشته باشید یا کیک ساده و کوچک انتخاب کنید یا از طبقات مصنوعی در کیک استفاده کنید. در ضمن از تزئیات سنگین برای کیک استفاده نکنید چون هزینه زیادی می برد.
 10. سعی کنید لباس عروسی و تاج را کرایه کنید چون در آینده استفاده‌ای ندارند. یا حتی وسایل تاج را از بازار بخرید و به‌آسانی یک تاج منحصر به فرد بسازید.
 11. می‌توانید در سالن آرایش خود را خواهر عروس معرفی کنید تا هزینه کمتری بپردازید. یا اگر خودتان در خودآرایی مهارت دارید فقط برای آرایش موها به آرایشگاه بروید.
 12. برای کفش عروس هم می‌توانید کفش‌های قبلی خود را با تور و مرواید و سنگ‌های تزئینی کاملا تغییر دهید و از همان‌ها استفاده کنید.
 13. اگر می‌خواهید به مهمانان یادبود بدهید، یک روز با دوستانتان قرار بگذارید و تمام یادبودها را درست کنید.
 14. اگر دوستی دارید که مهارت خاصی دارد حتما از او کمک بگیرید. مثلا پخت شیرینی، عکس و فیلمبرداری، تزئینات و….
 15. پکیج ساده‌ای از یک عکاس حرفه‌ای انتخاب کنید چون تعداد عکس‌ها مهم نیست بلکه کیفیت آن‌ها مهمه. 10 عدد عکس زیبا با هزینه پایین بهتر از هزار عدد عکس و 8 کلیپ با هزینه گزاف است.
 16. حتما چند ماه قبل برای تعیین وقت عکاسی و فیلمبرداری قرارداد ببندید تا از تعرفه‌های جدید در امان باشید و حتی شامل تخفیف هم بشوید.
 17. اگر هزینه دی‌جی یا گروه‌های موسیقی برایتان خیلی زیاد بنظر می‌آید، می‌توانید دستگاه صوتی قوی تهیه کرده و از صدای ضبط شده آن‌ها استفاده نمایید.
 18. حتما برای سفارش شام احتمالات را در نظر بگیرید، حدود مهمانهایی که نمی آیند یا مهمانهایی که بدون برنامه ریزی می آیند را محاسبه کنید.
 19. پس از پایان مراسم تالار دیگر لازم نیست در خانه یا باغ جشنی ترتیب دهید و هزینه فیلم و موسیقی بپردازید.
 20. لیستی از لوازم مورد نیاز خانه تهیه کنید که اگر فامیل‌های نزدیک یا دوستان درمورد خرید هدیه از شما نظر پرسیدند به آن‌ها پیشنهاد دهید.

پاسخی بگذارید

بستن منو