نوروز کم هزینه

نوروز کم هزینه

نوروز کم هزینه

با نزدیک شدن فصل بهار همه ما به فکر کارهای نوروز هستیم و سعی میکنیم هرچه زودتر خونه تکونی رو شروع کنیم و خریدهای مورد نیازمون رو انجام بدیم تا شب عید با خیال راحت منتظر تحویل سال بمونیم. اما ممکنه هزینه‌های زیاد یکم لذت سال نو رو کم کنه و استرسمون رو بیشتر کنه. بنابراین، ما براتون راهکارهایی رو تهیه کردیم تا به کاهش این هزینه‌ها کمک کنه و بتونیم راحت تر برای سال نو آماده بشیم:

 

خونه تکونی

1.

لیستی تهیه کنید و مکان‌هایی که در دستور کار نظافت قرار دارند اولویت بندی کنید و برای هرکدام زمانبندی در نظر بگیرید، این کار باعث میشه بدونید چه اقلامی برای نظافت نیاز دارید، باید از کجا شروع کنید و چقدر زمان نیاز دارید تا تمامش کنید.

2.

برای کاهش هزینه‌های نظافت، به راحتی می‌تونید با استفاده از مواد زیر، شوینده‌های مورد نظر خودتون رو بسازید. اگر بوی شوینده‌ها شما را اذیت می‌کند می‌توانید چند قطره اسانس به آنها اضافه کنید.

  • صابون
  • سرکه سفید
  • پودر لباسشویی
  • جوش شیرین

شوینده‌های دست ساز هم شیمیایی نیستند و هم هزینه کمتری دارند.

3.

اگر به دلایلی ترجیح می‌دهید شوینده‌ها را دستی درست نکنید، می‌تونید از برندهای مختلف که برای ترفیع فروش خود اقدام به فروش دو محصول با پرداخت مبلغ یک محصول، می کنند، خرید کنید و یا محصولاتی که در فروشگاه‌های بزرگ شامل تخفیف شده‌اند را بخرید.

4.

برای نظافت خانه از نیروهای خدماتی استفاده نکنید، هزینه‌ای که می‌خواهید برای این کار بپردازید، برای کارهای مهم‌تر استفاده کنید. از اعضای خانواده بخواهید در نظافت منزل خود شریک شوند.

 

اگر به دلیلی مجبور بودید از نیروهای خدماتی برای نظافت منزل کمک بگیرید، به اپلیکیشن‌های خدمات نظافتی نگاهی بیندازید و پیشنهادات ویژه آنها را انتخاب کنید.

در این مورد انتخاب‌های بسیاری می‌تونید داشته باشید، ایده‌های بسیاری در طراحی دکوراسیون بدون هزینه وجود دارند که به شما کمک می‌کنند به راحتی آنها را اجرا کنید. مثل رنگ زدن دیوار، تزیین وسایل، هنرهای دستی و…

7.

موقع نظافت منزل نگاهی به وسایلی که از آنها خسته شده‌اید و به دور انداختن آنها فکر می‌کنید بیندازید. خیلی راحت می‌تونید از وسایل قدیمی، وسایل جدید و جذاب بسازید.

چند ایده برای باسازی وسایل قدیمی:

#ایده اول

#ایده دوم

#ایده سوم

 

#ایده چهارم

#ایده پنجم

#ایده ششم

#ایده هفتم

 

خرید لباس

اطلاع داشتن از لباس‌های مورد نیاز، از خریدهای غیرضروری جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود فقط اقلام مورد نیاز را جستجو و خریداری کنید.

خرید لباس رو برای نزدیک عید نگذارید بلکه می‌تونید از حراج تابستانی خرید کنید و برای عید استفاده کنید.

با اینکه توصیه میشه که زیاد دنبال‌رو برندهای معروف و مد روز نباشیم اما بد نیست گاهی به کالکشن‌های قدیمی برندها نگاهی بیندازیم و لباس‌ها رو با قیمت مناسب‌تری خریداری کنیم.

قبل از خرید همیشه از قیمت‌ها اطلاع داشته باشید، می‌تونید بصورت آنلاین قیمت‌ها رو چک کنید یا در مواقعی که بیرون هستید قیمت‌ها را بپرسید. این کار کمک میکنه خرید مناسب‌تری داشته باشید و به عبارتی سرتون کلاه نره.

لباس‌ها، عینک‌ها، کیف‌ها و کلاه‌هایی که چند وقته تو کمد لباس موندن رو بفروشید، هم کمد لباستون خلوت میشه و هم مقداری پول دستتون میاد.

اگر کمی خیاطی بلدید یا در دوخت و دوز مهارت دارید می‌تونید مدل لباس‌هاتون رو تغییر بدید و یا از پارچه‌اش برای دوخت یه لباس جدید استفاده کنید.

اینجوری بیشتر متوجه میشید چه مقدار پول پرداخت کردید و راحت‌تر میتونید خریدهاتون رو کنترل کنید.

با دوستانتون مهمونی ترتیب بدید و لباس‌هایی که دیگه استفاده نمی‌کنید ببرید و با لباس‌های دوستان جابجا کنید.

این پست دارای یک نظر است

دیدگاهتان را بنویسید