چگونه ارزان سفر کنیم

چگونه ارزان سفر کنیم

چگونه ارزان سفر کنیم

تعطیلات برای خانواده‌های ایرانی شور و شوق سفر را بدنبال دارد، حتی اگر باز هم به شهری تکراری بروند مثل شمال، جنوب یا شهرهای تاریخی یا زیارتی و… اما مهم‌ترین بخش سفر “پول” است و هزینه‌های سفر را انکار کرد، مخصوصا در تعطیلات رسمی که همه هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند …اما می‌توانیم با توجه به بودجه خانواده و برنامه‌ریزی درست و دقیق به یک سفر خوب برویم و خستگی کار را از بین ببریم.

در این روزهای نزدیک نوروز که بسیاری از خانواده‌ها هوای سفر دارند اما نگران بودجه محدود خود هستند، ما راهکارهایی برای یک سفر ارزان قیمت‌تر را در ادامه پیشنهاد می‌کنیم:

  1. به جهت مخالف بقیه سفر کنید. برای سفرهای نوروز شهرهایی را انتخاب کنید که توریست‌های کمتری در نوروز به آنجا می‌روند. شناسایی محل‌های کم شناخته شده برای شما مخارج کمتری در‌ بر‌ دارند. حتی ممکن است این شهر در شمال باشد اما شهری یا روستایی باشد که با هزینه کمتر بتوانید به آنجا سفر و اقامت کنید.
  2. تا می‌توانید هزینه حمل و نقل را کاهش دهید. انتخاب وسیله نقلیه بیشتر بستگی به تعداد شما و موقعیت مکانی دارد. اگر دو نفر هستید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید اما اگر چند نفر هستید به صرفه‌تر است که با ماشین سفر کنید و هزینه بنزین را تقسیم کنید و یا یک ون کرایه کنید. اگر به شهر کوچک یا روستا سفر می‌کنید می‌توانید با ماشین شخصی سفر نکنید و مسافت‌های کم را پیاده طی کنید.
  3. وسایل ضروری را حتما همراه داشته باشید. قبل از بستن چمدان‌ها لیستی از وسایل مورد‌نیاز تهیه کنید و داروها، وسایل بهداشتی، تب سنج یا دفترچه بیمه را همراه داشته باشید تا اگر در سفر دچار مریضی یا مشکلی شدید مجبور نباشید هم زمان زیادی برای پیدا کردن وسایل صرف کنید و هم هزینه دوباره بپردازید.
  4. از سالم بودن وسایل اطمینان حاصل کنید. قبل از سفر حتما همه چیز را امتحان کنید از فلاکس چای گرفته تا ماشین و دوربین و چمدان‌ها. بررسی این موارد، مراجعه شما را به تعمیرگاه‌ها کم کرده و از قیمت‌های بالا در شرایط اضطراری در امان می‌مانید.
  5. مکان مناسبی را انتخاب کنید. ابتدا پرس و جو کنید که محل کارتان با مکان‌های اقامتی قرارداد دارند یا خیر. سپس تورهای ارزان که مکان اقامتی ارائه می‌دهند پیدا کنید، اگر هم ترجیح می‌دهید حضوری مکان اقامتی خود را انتخاب کنید قبل از سفر حتما از قیمت‌ها و وجود اقامتگاه‌های خالی اطمینان حاصل کنید تا وقت و هزینه زیادی از دست ندهید. در آخر هم می‌توانید در طبیعت چادر بزنید و از جاذبه‌های طبیعی لذت ببرید.

این پست دارای یک نظر است

دیدگاهتان را بنویسید