تعریف مدیریت مالی

تعریف مدیریت مالی

تعریف مدیریت مالی شخصی

یکی از چالش های پیش روی افراد در جامعه امروزی چگونگی مدیریت شخصی حساب و کتاب هاشونه. امروزه ابزارهایی وجود داره که هر کسی می تونه با صرف کمترین زمان بصورت هوشمند وضعیت مالی خودش رو کنترل کنه. سرویس های مدیریت مالی شخصی همان ابزارهایی هستند که در این زمینه به شما خدمات ارائه می دهند. این سرویس ها با ارائه راه حل‌های مختلف، به شما امکان مدیریت و کنترل درآمد و هزینه هاتون رو میدن. مشاهده تراکنش های مالی، برنامه ریزی جهت پس‌انداز و حتی پیشنهاد برای سرمایه‌گذاری فقط بخشی از امکانات مهیج این سرویس ها هستند. با استفاده از این ابزارها جابجایی پول و پرداخت هزینه‌ها براتون ساده‌تر و سریع‌تر از قبل میشه و به شما این فرصت داده میشه که با صرف زمانی کوتاه، حسابدار شخصی خودتون باشید و برای آینده مالی خودتون و خانوادتون برنامه ریزی کنید.

دسته بندی زیربخش های مدیریت مالی (دارائی) شخصی:

• مشاهده درآمد و هزینه ها بصورت دسته بندی شده
• یادآوری موعد پرداخت چک ها، وام ها و قرض ها
• برنامه ریزی و هدف گذاری مالی
• تعیین سقف بودجه
• اختصاص مبلغی برای موارد ضروری
• امکان ذخیره تراکنش های مالی و ارسال به دیگران
• پرداخت پول خرد
• خرید الکترونیکی از فروشگاه ها
• انتقال پول با استفاده از شماره تلفن بجای شماره کارت
• سرمایه گذاری در بورس
• برنامه ریزی مالی برای دوران کهنسالی

پرسش های عامیانه جهت تعریف مدیریت مالی شخصی:

تا حالا در مورد مدیریت و کنترل هزینه ها و مخارج تون فکر کردید؟
در مورد راه های پس انداز ماهیانه چطور؟
می دونید پول هاتون دقیقا کجاها و برای چه مواردی خرج میشه؟
تا حالا پیش اومده که موعد پرداخت وام یا قسط هاتون رو فراموش کنید و بابتش خودتون رو سرزنش کنید؟
دوست دارید بتونید بخشی از پولتون رو پس انداز و یا حتی سرمایه گذاری کنید؟
برای دوران کهنسالی تون چی؟ فکری کردید؟
در مورد روش های راحت پرداخت پول چطور؟
درمورد پرداخت هزینه خریدهاتون با استفاده از تلفن همراه چیزی شنیدید؟
اگر به موارد بالا علاقمند هستید ولی تا به حال به راهکار مناسبی برای عملی کردن اون ها نرسیدید ما براتون یه پیشنهاد داریم:
امروزه ابزارهایی برای مدیریت مالی شخصی وجود داره که با استفاده از اون ها می تونید تمام موارد بالا رو داشته باشید. کافیه تلفن همراه یا کامپیوترتون رو بردارید و یکی از اون ها رو انتخاب و نصب کنید.
سرویس های مدیریت مالی شخصی به شما این امکان رو میدن که همه درآمدها و هزینه هاتون رو یکجا و دسته بندی شده مشاهده کنید. حالا شما با یک نگاه متوجه می شید که در یک ماه اخیر دقیقا چقدر برای خرید میوه، بنزین، لباس، خوراکی و … هزینه کردید. می تونید برای خودتون اهداف مالی تعریف کنید و با استفاده از پیشنهادهای ارائه شده، هزینه هاتون رو کنترل و در راستای هدفتون پس انداز کنید. حتی می تونید بخشی از پولتون رو صرف سرمایه گذاری در بورس کنید و از این راه هم درآمد داشته باشید.
دیگه لازم نیست برای پرداخت هزینه تاکسی همیشه پول خرد همراه داشته باشید یا برای خرید از فروشگاه ها کارت بانکی تون رو به فروشنده ارائه کنید. حتی دیگه نیازی نیست تا برای انتقال پول به دوستان یا اطرافیانتون شماره کارت هاشون رو بگیرید. این ابزارها به شما امکان خرید و پرداخت پول با استفاده از تلفن همراه رو هم میده؛ علاوه بر این شما براحتی و با استفاده از شماره تلفن طرف مقابل می تونید پول رو به کارت شخص مورد نظرتون انتقال بدید.

منبع: http://finnocamp.com

این پست دارای 2 نظر است

 1. بهروز

  من متوجه نشدم منظورتون از اینکه انتقال حساب بدیم از طریق شماره تلفن چیه؟
  در رابطه با نیو این امکان هست یا اینکه ابزار های مالی

  1. admin

   سلام دوست عزیز
   مفهوم انتقال در نیوُ همان کارت به کارت کردن و یا از حساب بانک به منبع نقد پولی را جا به جا کردن است. البته نیوُ اپلیکیشن حسابداری شخصی هست و در آن امکان انجام تراکنش مالی وجود ندارد و صرفاً برای ثبت حساب کتابها از آن استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید