حسابداری شخصی و 5 نکته مهم!

منابع:

نکاتی از مایک بلومبرگ، وارن بافت و ری دالیو که ما را برای رسیدن به موفقیت در مدیریت مالی شخصی نزدیک می‌کنند

یکی از جنبه های مفید عصر اطلاعات ، دسترسی بی سابقه ای است که بین ما و شخصیت‌های معروف و موفق در دوره‌اس که زندگی می‌کنیم فراهم می‌سازد. صد سال پیش ، برای آشنایی با یک فرد موفق و یادگیری از او، باید خودتان را معرفی می‌کردید. حتی در آن زمان ، هیچ تضمینی برای یادگیری آنچه که واقعاً می خواستید بدانید نبوده است.

امروزه می توانید با آنها در توییتر صحبت کنید، به پادکستهای آنها گوش کنید و پست های وبلاگ آنها را بخوانید. اساساً افکار و تجربیات موفق ترین افراد جهان با یک کلیک قابل دسترس خواهد بود.
این 5 میلیونر معروف به شما یاد می‌دهند تا راه و روش درآمد و پس‌انداز را یاد بگیرید.

1. ری دالیو: همیشه یک حساب بانکی که هوای شما را در روزهای سخت دارد داشته باشید.

ری دالیو ، نویسنده و بنیانگذار شرکت Bridgewater Associates ، همیشه بر موضوع یک حساب بانکی مطمئن تاکید کرده است. این توصیه ای است که من و میلیون ها نفر دیگر سرلوحه زندگیمان قرار داده‌ایم.

“از خود بپرسید ،”تا چه مدت می‌توانم از حساب پس‌اندازم استفاده کنم وقتی درامدم قطع شود؟ چند ماه یا چند سال به این آسودگی خاطر احتیاج دارم؟ ” و مطمئن شوید که بیشتر از اینها نیاز دارید.

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ ، Northwest Western Mutual نشان داد که منابع مالی عامل اصلی استرس برای بزرگسالان (44 درصد) است. پیروی از توصیه های دالیو و ایجاد یک حساب بانکی امن کافی به کاهش این استرس برای شما کمک خواهد کرد. به همان اندازه که ممکن است بخواهید درآمد خود را صرف آخرین محصولات دیجیتال، لباس‌های شیک و یا وعده های غذایی گرانقیمت کنید باید مطمئن باشید که در ابتدا یک حساب بانکی برای روزهای مبادای خود درست کنید.

موجودی این حساب باید چقدر باشد؟ اکثر کارشناسان پیشنهاد می کنند داشتن بودجه کافی برای پرداخت حداقل چند ماه هزینه ، شما را از تصمیم گیری های مهم ، مانند شغلی که در آینده انتخاب می‌کنید مطمئن می‌سازد، و این شما را بر اساس نیازهای مالیتان ، رها خواهد کرد. درعوض، شما می توانید بر اساس انتخاب های زندگی بلند مدتتان اهداف ، علایق و خواسته های خود براورده کنید.

2. دالیو می گوید دارایی های خود را متنوع کنید.

دالیو در یکی از پست های LinkedIn خود گفت که “متنوع سازی خوب، مهمترین کاری است که برای سرمایه گذاری خوب باید انجام دهید”.

شما برای کل زندگی خود سرمایه گذاری خواهید کرد ، و متنوع کردن دارایی های شما شما را برای موفقیت طولانی مدت بیمه خواهد کرد. دالیو بیش از 18 میلیارد دلار ارزش دارد. بهتر است توصیه او را گوش کنیم.

3. مایکل بلومبرگ می گوید صبور باشید.

به عنوان میلیاردر ، نامزد ریاست جمهوری ، بنیانگذار بلومبرگ و شهردار سابق نیو‌یورک، مایکل بلومبرگ در سخنرانی خود به کلاس فارغ التحصیل دانشکده هاروارد بوسینز امسال گفت: “آنچه برای حرفه شما مهم است ، حقوق و دستمزد شروع شما نیست بلکه پیشرفت و خوشبختی شما خواهد بود. پول بعدا خودش می‌آید.”

گفتن این حرف برای بلومبرگ آسان است، اما نمی‌توانیم به آن توجه نکنیم. این می تواند برای مشاغل با حقوق بالا یا پاداش های امضایی براق وسوسه انگیز باشد ، اما برای موفقیت طولانی مدت در حرفه و امور مالی خود ، روی خود سرمایه گذاری کنید. روی مهارت های ساخت تمرکز کنید که ارزش افزوده و کارهایی را ایجاد می کنند که باعث خوشحالی شما می شود. این پول وقتی به دست می آید که ارزش خود را با نرخ پایدار ایجاد می کنید.

4- وارن بافت صرفه‌جو است.

سهام وارن بافت ، مدیرعامل Berkshire Hathaway ، بیش از 84 میلیارد دلار ارزش دارد ، اما به شدت مراقب پول خودش است. نمونه‌های از صرفه‌جویی‌های متعددش را می‌توان مثال زد ، احتمالاً هیچ چیزی قابل توجهتر از این واقعیت نیست که او هنوز در خانه ای که در سال ۱۹۵۸ با ۳۱،۵۰۰ دلار خریداری کرده است زندگی می کند (حدود ۲۸۰،۰۰۰ دلار به دلار امروز). وی طبق مصاحبه بی بی سی در سال 2011 گفت: “من آنجا خوشحالم. اگر فکر می کردم در جای دیگری خوشحال تر می شوم ، به آنجا میروم.”

نکته‌اش اینجاست که شما اگرچه در خرج کردن محدودیتی ندارید، دلیل نمیشود که همیشه اینکار را انجام دهید.

مصرف گرایی اغوا کننده است ، به خصوص در عصر دیجیتال، جایی که محصولات تنها با چند کلیک با شما فاصله دارند. در عوض شما می‌توانید آن پول را به سرمایه تبدیل کنید و این باعث می‌شود سلامت مالی بلند مدت به شما کمک می کند ثروت بیشتری را جمع کنید.

5- بافت بخشش می‌کند.

درست در ماه ژوئیه گذشته ، بافت اعلام کرد که مبلغ ۳.۶ میلیارد دلار در سهام Berkshire Hathaway را به پنج سازمان خیریه از جمله بنیاد بیل و ملیندا گیتس اهدا می کند.

بافت گفته است: “ما اگر بیش از 1 درصد از مطالباتمان [گواهی های سهام Berkshire Hathaway] را برای خودمان استفاده کنیم ، تاثیر زیادی بر خوشبختی و رفاه ما نخواهد گذاشت. ولی در مقابل، ۹۹٪ مابقیه آن می‌تواند تاثیر به‌سزایی بر سلامتی و رفاه دیگران بگذارد. “

جمع کردن ثروت خوب است ، اما واقع‌بینی در مورد جایی که این پول خرج می‌شود و به دیگران داده خواهد شد یکی از کارهای موثری است که می توانید انجام دهید.

منابع:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.