برای تنظیم یک برنامه مالی به چه استراتژی هایی نیازداریم؟

داشتن یک برنامه مالی و بودجه بندی برای بسیاری از مردم به دلایل واضحی یک عمل طبیعی نیست. به طور کلی خرج کردن پول کار بسیارراحتی است، حتی اگر شما یک برنامه مالی مناسب برای پولتان تنظیم کرده باشید.بودجه بندی به شما کمک می کند حساب مالی خودتان را بهتر بشناسید، هوشمندانه خرج کنید، قرض هایتان را مدیریت کنید وهمچنین به شما دررسیدن به اهداف بلندمدتتان کمک می کند.

بودجه بندی به روش کلاسیک

بودجه بندی پول شما اساس یک برنامه مالی مناسب است. بودجه بندی می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کجا بیشترازآنچه که فکر می کنید خرج می کنید و می تواند برای مواقع ضروری و پیش بینی نشده نیز تنظیم شود.

شما می توانید دلایل بسیاری برای بودجه بندی به روش کلاسیک داشته باشید – به خصوص اگر با چهار گام آسان و بدون دردسر بتوانید آن را انجام دهید:

  1. جمع آوری فیش حقوقی، کاغذهای صورت حساب، رسید بانک و… در یک مکان الکترونیک
  2. با استفاده ازاکسل و یا گوگل شیت تمام هزینه های خود مانند پرداخت قبض،وام، حقوق کارمندان و.. را ثبت کنید.
  3. کل هزینه ها را جمع کنید و ازدرآمدتان کم کنید. اگر کل درآمد شما ازکل هزینه هایتان بیشتر شد- تبریک می گوییم شما قطعا پول بیشتری برای پس انداز،بدهی و پرداخت بدهی خود پیدا کرده اید.
  4. هزینه های خود را به دو گروه ثابت ومتغیر تقسیم بندی کنید. هزینه های ثابت شما مانند اجاره خانه اساس بوجه بندی شما را تشکیل می دهند اما هزینه های متغیر مانند قبض آب و برق می تواند قابل کنترل ویا حتی با تغییر برخی رفتارها مانند صرفه جویی قابل کاهش باشند. درنتیجه هزینه های متغیر فرصت بیشتری برای پس انداز فراهم می کنند.
مالی

رویکرد  20-30-50

اگر بوجه کلاسیک را نمی خواهید گزینه های دیگری نیز دارید. به عنوان مثال می توانید از روش 50-30-20

برای بوجه بندی استفاده کنید.

درآمد پس از کسر مالیات از طریق مسکن- غذا و سایر ملزومات%50

پرداخت بدهی یا افزایش پس انداز %20

 هزینه های اختیاری %30 

این طرح ساده است اما از دیدگاه منتقدان، هزینه های اختیاری را بیش ازحد مجازمی داند و به اندازه کافی بر کاهش بدهی یا پس انداز تاکید نمی کند.

تنظیم برنامه مالی با استفاده از اپلیکیشن ها

گزینه دیگر، استفاده ازاپلیکیشن مربوط به بوجه است که به راحتی می توانید آن را درتلفن همراه،تبلت و یارایانه خود بارگذاری نمایید. برنامه مالی مورد نظرتان را به حساب مالیتان پیوند می دهد و گزارشی ازمخارج شما تهیه می کند. قابلیت این اپ ها به مراتب بیشتر از لیست وظایفی است که درگوگل شیت و یا اکسل ارئه می شود.

اپلیکیشن نیو با امکاناتی که دراختیارتان قرارمی دهد، به شما کمک می کند بدون دانش حسابداری بتوانید بودجتون رو کنترل کنید وازقوانین 20-30-50 نیز پیروی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید