وضعیت بازار بورس در هفته گذشته چگونه بوده است؟ نوسان بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

همگرایی ریزش درسه بازارارز، طلا و بورس، مهم‌ترین اتفاق روزگذشته بود.بدون تردید ریزش بازارطلا و بورس (وحتی بازارهایی همانند خودرو) را باید دنباله روی ریزش دربازارارزبدانیم.

کاهش دو کانالی قیمت دلار، باعث شد احتمال ادامه افت آن با توجه به همزمانی با ریزش دو سال پیش تقویت شود.

کاهش قیمت دلارنیز به دودلیل عمده رخ داد:

نخست ابتلای رئیس جمهور آمریکا به بیماری کرونا و در نتیجه آن کاهش ریسک سیاسی حاکم بر بازارها

و در ادامه اظهارات رئیس کل بانک مرکزی مبنی بربازگشت ارزهای صادراتی.

روند امروز بازارسرمایه نیز بیش ازهر چیزی تحت تاثیر قیمت دلار خواهد بود.

با توجه به فشار عرضه ها در روز گذشته، انتظار می رود بورس با افت شاخص‌ کل کار خود را در روز جاری آغاز کند. اما در میانه های بازار و با اعلام نرخ ارز در صرافی بانک ملی، این روند می تواند دستخوش تغییر شود.

با این حال از آن جایی که شرکت ها ملزم به داشتن بازارگردان شده اند، در نتیجه بعید است دوباره شاهد گیر کردن نمادهای مختلف در صف فروش ها باشیم.

این روزها وضعیت جسمانی ترامپ در مرکز توجه سرمایه گذاران در بازارهای جهانی قرار دارد به نحوی که با اعلام هر خبری در این رابطه قیمت کامودیتی‌ها نوسان های قابل توجهی دارند.

با این حال با اعلام بهبودی حال ترامپ، بازارهای جهانی با رشد قیمت کار خود را در هفته جاری آغاز کردند.

هر بشکه نفت برنت با رشد دو درصدی به کانال 40 دلار بازگشت.هر اونس طلا در محدوده 1900 دلار در حال نوسان است وفلزات پایه نیز نوسان محسوسی نداشتند.

در اواخر روز گذشته نیز قیمت دلار در بازار آزاد روند افزایشی به خود گرفت و باید دید این روند در معاملات امروز ادامه خواهد داشت یا بازارساز باردیگر قیمت‌ها را کاهش خواهد داد.

منبع: دنیای بورس

افت بیش از ۳۲ هزار واحدی شاخص بورس

ارزش مجموع معاملات امروز به ۱۱,۵۶۹ میلیارد تومان رسید و این رقم نسبت به دیروز کاهش داشته است واین کاهش شاید به دلیل قفل شدن بازار درصف‌های فروش باشد.

افت شاخص ورسیدنش به محدود یک میلیون و ۴۰۰ هزارواحد با کاهش نرخ دلارهمراه شد و باید دید در روزهای بعد روند دلارچه تاثیری برشاخص خواهد گذاشت.

افت شاخص بورس

حاصل جو هیجانی بازارسهام، صف‌های فروش میلیونی در نمادهای شاخص‌سازشده وریزش بازار فعلا ادامه‌ دار است وبه نظرمی‌رسد تا زمان انتخابات امریکا بازارنوسانی است و باید به نحوی نرخ دلار تثبیت شود.

در روند معاملات امروزبازارسهام، نمادهای خودرویی وضعیت خوبی داشتند و دررنج مثبت معامله می‌شوند و همچنین درروند معاملات، گروه سیمان نیز تحرکات مثبتی داشت.

درروند معاملات امروزبازارسهام، شاخص هم ‌وزن نیز نیم درصد ریزش داشت واین ریزش نشانگر کلیت قرمز بازارسهام است. واین درحالیست که پیش‌بینی می‌شد تحرکات حقوقی‌ها درابتدای روند معاملات، بازارسهام را مثبت کند اما فشارعرضه بسیارزیاد بود و تقاضا جوابگوی این عرضه نبود.

منبع:مشرق نیوز

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۷/۱۴

امروز سهامداران شرکت‌های کالسیمین، باما و توسعه شهری توس گستر در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه سرمایه ‌گذاری میراث فرهنگی، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه وصنایع بهداشتی ساینا درفرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 32هزار و 826واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و490هزار و 154واحد به کار خود پایان داد

و بیش از9میلیارد و82میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ ارزشی بالغ بر 7هزار و 575میلیارد تومان در یک میلیون و 122هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

براین اساس سهامداران شرکت‌های کالسیمین، باما و توسعه شهری توس گستر بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند.

ودرمقابل دارندگان سهام شرکت‌های قند نیشابور، پلی پروپیلن جم و پتروشیمی شیراز بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: دربازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد ورقه به‌ارزش 3هزار و 992میلیارد تومان در 600هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 186واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 647واحد قرار گرفت.

دراین بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین رشد را داشتند وشرکت‌های صنعتی ومعدنی شمال شرق شاهرود، بیمه سامان و بیمه نوین بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: تسنیم

سه ارز جذاب در پسا کرونا چه خواهد بود

به گزارش «دنیای بورس» به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از CNBC،‌ کارشناسان بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام کردند که در دوران پسا کرونا روبل روسیه یکی از ارزهای جذاب در میان ارزهای اقتصادهای نوظهوردر جهان خواهد بود.

تیم کارشناسان این بانک اعلام کردند که پس از پایان یافتن بحران کرونا روبل روسیه درکناررند آفریقای جنوبی و پزوی مکزیک از جمله جذاب‌ترین ارزها خواهد بود. البته این کارشناسان می‌گویند با توجه به شاخص‌های قوی بنیادین پزوی مکزیک انتخاب اول آنهاست اما دو ارز دیگر نسبت به آن فضای بیشتری برای رشد دارند.

بانک گلدمن ساکس اعلام کرده کسانی که می‌خواهند در این ارزهای بازارهای نوظهور سرمایه‌گذاری کنند باید منتظر فروکش کردن بحران شیوع ویروس کرونا بمانند، چرا که در شرایط کنونی این بازارها بسیار پرخطر هستند. کارشناسان گلدمن ساکس می‌گویند نسبت به پیش‌بینی خود بسیار خوش‌بین هستند.

در سال جاری بحران شیوع ویروس کرونا در کنار تنش‌‌های ژئوپلیتیک و سقوط قیمت نفت در بازار جهانی تاثیرات منفی روی روبل گذاشته است. روز جمعه ارزش روبل روسیه به کمترین میزان در برابر دلار از ماه مارس رسید و ۲۱/ ۷۸ روبل در برابر دلار معامله شد. بانک گلدمن ساکس آمریکا پیش‌ترپیش‌بینی کرده بود ارزش این ارز به ۶۱ روبل در برابر دلار خواهد رسید که البته یکی از مبانی این پیش‌بینی رشد تدریجی قیمت نفت در بازار جهانی و رسیدن آن به ۶۰ دلار در هر بشکه در دو سال آینده است.

منبع: دنیای بورس

.

دیدگاهتان را بنویسید