استقلال مالی چیست؟ چگونه آن را به دست‌آوریم؟

چگونه به استقلال مالی برسیم؟

استقلال مالی احساس آرامشی است که هنگام برخورد با موقعیت‌های مالی مثل خرید یک کالا تجربه می‌کنید.

استقلال مالی شما را قادر می‌سازد تا بدون ترس و وحشت، هنگام برخورد با موقعیت‎‌های مالی غیر منتظره به راحتی ازعهده پرداخت هزینه‌ها بربیایید.

به زبان ساده: پرداخت هرینه‌های هرآنچه که نیاز دارید؛ بدون اینکه تاثیر قابل توجهی درباقی هزینه‌های شما بگذارد.

قدم به قدم برای سیدن به استقلال مالی

خبر بد اینکه شما نمی‌توانید یک شبه به استقلال مالی برسید! اما می‌توانید اهدافی را تعیین کنید تا نگرانی‌های مالی خود را کاهش دهید. دراولین قدم؛ یک حساب بانکی برای مواقع ضروری ایجاد کنید. اگر به تازگی مشغول به کار شده‌اید، هرماه مبلغی را از حقوقتان کنار بگذارید. حتی این مبلغ کم نیز شما را به پس انداز کردن عادت می‌دهد. درقدم دوم؛ پس از تامین حساب مواقع اضطراریتان، می‌توانید برای اهداف بلند مدتتان برنامه ریزی کنید.

بدانید که درآمد، ثروت نیست!

اکثر مردم فکرمی‌کنند راه رسیده به ثروت، یک شغل پر درآمد است. بله اگر درآمد بیشتری داشته باشید به ثروت بیشتری نیز دست پیدا می‌کنید، اما کلید رسیدن به افزایش درآمد این است که هزینه کمتری ازدرآمدتان را خرج کنید! این عادت‌های هزینه ای است که یک ورزشکار با درآمد میلیون دلاری را ورشسته و یک راننده اتوبوس را میلیونرمی‌کند. ممکن است کلیشه‌ای به نظر برسد، اما قبول کنید یا نه واقعیت اساسی پول همین است.

رسیدن به هدف

با به تصویر کشیدن سبک زندگی خود شروع کنید. می‌خواهید کجا زندگی کنید؟ چه کاری می‌خواهید انجام دهید؟ هزینه دستیابی به رویا‌هایتان چقدراست؟ این پاسخ را محاسبه کنید و با ارزیابی هزینه‌ها، خرید کالا‌هایی که نیاز ندارید را متوقف کنید. سرمایه گذاری را بیاموزید! این تنها راه واقعی شما برای پولدارشدن است. یادتان باشد حتما قبل ازسرمایه گذاری آموزش ببینید تا هوشمندانه تصمیم بگیرید.

من استقلال مالی می‌خواهم

پس انداز برای خیلی از ما کار آسانی نیست. پس روش‌هایی را برای یادآوری اهدافتان برای خودتان تعیین کنید. هنگامی که وسوسه می‌شوید کالای غیر ضروری را بخرید به خود بگویید “من استقلال مالی می‌خواهم”. یک لیست از تمام نیاز‌های خود تهیه کنید؛ این لیست می‌تواند نگرانی‌های مالی شما را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. ممکن است در نگاه اول کاری کسل کننده به نظر برسد اما ارزش آرامش ذهن شما را خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.