چطوری از ارز‌های دیجیتال کسب درآمد کنیم؟/ پنج روش متداول برای دریافت ارز‌های دیجیتال

ارز‌های دیجیتال

ارز‌های دیجیتال در چند وقت اخیر با رشد چشمگیری در بازار همراه بوده است. به دنبال این رشد، افراد زیادی با هدف کسب درآمد وارد این راه می‌شوند، اما فقط عده کمی از آن‌ها موفق به دریافت سود و درآمد بالا می‌شوند. شاید مهم‌ترن دلیل آن این باشد که کسب درآمد از طریق ارز‌های دیجیتال، مانند هر نوع کسب درآمد دیگری نیازمند تلاش و صرف وقت بسیار است. به همین دلیل گروهی خسته و منصرف می‌شوند و یا در دام‌های غیرقانونی می‌افتند. راه‌های مختلفی برای کسب درآمد از طریق ارز‌های دیجیتال وجود دارند که در ادامه به پنج مورد از متداول‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

روش قطره‌ای

همان‌طور که از اسمش پیداست، درآمد از این روش بسیار ناچیز و نیاز به وقت بسیاری دارد. کسب درآمد به روش قطره‌ای (Faucet) به این صورت است که تعدادی سایت مشهور، در ازای کلیک کردن شما به عنوان بازدید کننده بر روی تبلیغات، مقدار ناچیزی بیت کوین به شما پرداخت می‌کنند. کسب درآمد بالا این روش بسیار زمان بر است با این حال ساده ترین و کم ریسک‌ترین روشی است که در اختیار عموم مردم قرارداده شده است.

ایجاد سایت فاست

 در روش قبلی گفتیم که می‌توانید در ازای بازدید از سایت مبلغ ناچیزی دریافت کنید. روش دیگر این است که می‌توانید به جای اینکه بازدید کننده باشید، سایت خودتان را راه اندازی کنید و باتوجه به ترافیک سایت درآمد کسب کنید. این روش درآمد بهتری نسبت به روش قبل دارد، اما نیازمند تلاش بیشتری است و باید بتوانید برای جلوگیری از تقلب‌ها، کاربران سایت خود را مدیریت کنید. ضمن اینکه برای راه‌اندازی سایت فاست نیاز به سرمایه اولیه دارید.

 عضویت در انجمن بیت کوین و ساخت کمپین امضا

  این روش به نسبت روش قبل ریسک کمتری دارد. شما در انجمن بیت کوین(Bitcointalk) عضو می‌شوید و با امضای مخصوص خودتان، در کمپین‌های مختلف فعالیت می‌کنید و محصولات گوناگون را تبلیع می‌کنید. به ازی هر پست شما برای تبلیغ، مقداری بیت کوین به شما تعلق خواهد گرفت. برای گرفتن حق عضویت کامل، بالا رفتن اعتبار و درآمد بیشتر، باید حداقل 120 پست داشته باشید ( با محدودیت کاراکتر). فعالیت حساب کاربری از طریق تعداد پست‌ها و تاریخ حساب کاربری افزایش پیدا می‌کند. در بهترین حالت 5 دلار با هر ساعت فعالیت به شما تعلق می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که پست‌های بی کیفیت و کلاهبرداران زیادی در این سایت هستند، به همین دلیل به کاربران تازه وارد توصیه می‌شود که هنگام تراکنش با کاربران کم اعتبار احتیاط کنند.   

تریدر

ریسک این روش از تمام روش‌های گفته شده بیشتر است و در مقابل درآمد بیشتری نیز دارد. تریدر‌ها چه کسانی هستند؟ کسانی که با هدف کسب سود از نوسانات بازار، به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازند. به زبان ساده تریدر‌ها همان دلال‌ها هستند. ترید کردن یعنی چه؟ یعنی زمانی که سود ارز‌های دیجیتال کاهش پیدا کرد، آن را بخرید و هنگام افزایش سود آن رابفروشید. همان‌طور که گفته شد این روش ریسک بالایی دارد و نیازمند تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک است و به هیچ عنوان نباید با شانس و حدس و گمان پیش بروید. موفقیت در این روش نیازمند صرف زمان کافی برای آموزش است.

دریافت بیت کوین با گوشی

این روش آسان است، اما بیشتر از سودآوری برایتان هزینه آور خواهد بود. استخراج بیت کوین  فشار زیادی به تلفن همراه شما وارد می‌کند و شاید حتی مجبور شوید گوشی خود را بیشتر دو یا سه بار در روز به شارژ بزنید در نتیجه از عمر باطری تلفن همراه شما کم می‌شود. با این حال بازی‌ها و اپلیکیشن‌های بسیاری مانند: Bitcoin Bandit وBitdrip وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها بیت کوین دریافت کنید. این اپلیکشین‎‌ها به دلیل ضرر‌هایی که به تلفن همراه وارد می‌کنند چندین سال است که از پلی استور گوگل حذف شده‌اند. شرکت اپل نیز کاربران ای اوس را از استفاده از برنامه‌های بیت کوین به شدت منع کرده. بنابراین امکان دسترسی به این برنامه‌ها در اپ استور نیز وجود ندارد.

بیت کوین

هرکدام از روش‌هایی که گفتیم، مزایا و معایب خودشان را دارند. هیچکس بهتر از خود شما نمی‌تواند تصمیم بگیرد که کدام روش برایتان بهتر است. پس ریسک و سودآوری هرکدام را با توجه به شرایط خود بسنجید و سعی کنید قبل از انتخاب، آموزش‌ها وتحقیقات لازم را کسب کنید، تا هم تصمیمتان منطقی باشد و هم متحمل ضرر نشوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.