مدل درآمدی چیست؟ بهترین مدل‌های درآمدی برای کسب و کار‌ها کدامند؟

مدل درآمدی ( revenue model)  یکی از مهم‌ترین ارکان یک کسب و کار است که در ابتدای

شروع هر کسب و کاری باید به طور دقیق طراحی شود. هر کسب و کاری برای رسیدن به اهداف

خود و رسیدن به کسب درآمد، نیاز به داشتن برنامه و مدل درآمدی دارد. ایجاد یک مدل درآمدی برای تمرکز

بر روی اهداف کسب و کار و همین طور جذب سرمایه‌گذار ضروری است و بی توجهی نسبت به آن، منجر به

شکست کسب و کار می‌شود. در ادامه به معرفی چهار مدل از معروف‌ترین مدل‌های درآمدی برای

کسب و کار‌ها می‌پردازیم.

 مدل درآمدی

مدل درآمدی، جریان درآمد، مدل کسب و کار

بیایید در ابتدا تفاوت چند واژه را که گاهی به اشتباه به جای یکدیگر استفاده می‌شوند را مشخص کنیم.

جریان درآمد: جریان درآمدی میزان پولی است که شرکت از مشتریان خود کسب می‌کند.

مدل درآمد: استرتژی است که برای کسب درآمد پیاده می‌شود.

مدل کسب کار: ساختاری متشکل از تمام جنبه‌های شرکت است که پیوسته با یکدیگر کار می‌کنند. در واقع جریان درآمد و مدل درآمدی زیر مجموعه‌ای از مدل کسب و کار هستند.   

 مدل درآمدی کسب و کار

 انواع مدل‌های درآمدی پر طرفدار

مدل درآمدی مبتنی بر تبلیغات

مدل درآمد مبتنی بر تبلیغات، یکی از ساده‌ترین مدل‌های درآمد برای کسب و کار‌های آنلاین و استارتاپ‌ها

است که شامل ساخت و قراردادن تبلیغ یک وب سایت، سرویس یا اپلیکیشن در کانال‌های پر ترافیک است.

مثال ساده آن فیسبوک،اینستاگرام، یوتیوب و گوگل است که خدمات رایگان به کابران خود ارائه می‌دهند و

از طریق تبلیغات کسب درآمد می‌کنند. درست است که این روش ساده است، اما برای رسیدن به درآمد و

جلوگیری از سقوط کسب و کارتان باید میلیون‌ها کاربر را جذب کنید.  

مدل درآمدی وابسته

مدل درآمدی وابسته، یک استراتژی کسب درآمد است که  شما با تبلیغ محصول شریک و قراردادن لینک آن محصول در وب سایت خود، در ازای فروش آن محصول کمسیون دریافت می‌کنید. فرض کنید برای خرید یک وسیله هوشمند مثل لپتاپ یا گوشی به یک سایت مرتبط برای کسب اطلاعات مراجعه می‌کنید، آن سایت پس از ارائه اطلاعات، شما را با یک لینک به وب سایت  شریک خود که آن محصول را می‌فروشد سوق می‌دهد. شما با هر کلیک و خریدی که از وب سایت شریک انجام دهید، آن کسب و کار مبلغی را به عنوان کمسیون دریافت می‌کند. این مدل نسبت به مدل مبتنی بر تبلیغات ساده تر است، اما توجه  داشته باشید که درآمدتان به اندازه محصولی که می‌فروشید و مخاطبانتان محدود می‌شود.

مدل درآمدی حق عضویت

در این مدل، شما سرویس یا خدماتی را به مشتری ارائه می‌دهید و او برای استفاده از آن، هزینه ماهانه یا سالانه آن را پرداخت می‌کند. این مدل که در سال‌های اخیر بین کسب و کار‌ها رونق بسیاری پیدا کرده، یکی از بهترین مدل‌های درآمدی برای ایجاد درآمد است، البته به شرط آنکه درست پیاده سازی شود و محصولات با کیفیت ارائه دهد؛ چون از آن جایی که این مدل به مشتریان خود وابسته است، بسیار مهم است که نرخ مشترکین از کسانی که اشتراک را لغو می‌کنند بیشتر باشد. شرکت‌هایی مانند Netflix و نمونه‌ داخلی آن نماوا که در ازای محتوای ویدئوی حق اشتراک دریافت می‌کنند، از این مدل درآمدی استفاده می‌کنند.

مدل فریمیوم

مدل فریمیوم به این شکل است که سرویس‌ اولیه که ارئه می‌دهید رایگان است، اما مشتریان برای استفاده از خدمات بیشتر باید پول پرداخت کنند. استراتژی این مدل به این صورت است که مشتری را جذب می‌کنید و او از خدمات شما استفاده می‌کند، سپس نیاز‌های بیشتر آن‌ها را شناسایی می‌کنید، خدماتی متناسب با نیاز آنان طراحی می‌کنید و به صورت پولی در اختیارشان قرارمی‌دهید. از نمونه‌های موفق مدل فریمیوم، لینکدین و اسپاتیفای هستند.

مدل فریمیوم

برای انتخاب مدل درآمدی کسب و کارمان چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

مدل‌های درآمدی زیادی وجود دارند که همه‌ی اون‌ها معرفی نشدند، اما در این پست سعی کردیم بهترین و ساده‌ترین مدل‌های درآمد رو انتخاب کنیم و با اطلاعات کافی معرفی کنیم. مدل درآمدی که انتخاب می‌کنید، باید کاملا منطبق با کسب و کارتان باشد؛ ضمن اینکه انتخاب یک مدل درآمدی مناسب می‌تواند موفقیت و  پتانسیل رشد کسب و کار شما را تعیین کند. با انتخاب چند مدل درآمدی می‌توانید چندین منبع درآمد داشته باشید و خدمات خلاقانه‌تری به مشتریان خودتون ارئه بدید.

 نکته آخر هم اینکه ضمن تعیین اهداف و چشم انداز بلند مدت، از درآمد کوتاه مدت نیز برای کسب و کارتون غافل نشید! روی بیزیلی هم می‌تونید برای مدیریت حساب و کتاب‌های کسب و کارتون حساب کنید.

مدل درآمدی کسب و کار
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.