چگونه یک کسب و کار موفق را شروع کنیم؟

شروع کسب و کار جدید میتواند موضوعی بسیار چالش‌برانگیز باشد، در واقع شروع هر کاری بدون این که از قبل بررسی شده باشد و نقشه راه مشخصی داشته باشد ممکن نیست. راه‌اندازی یک بیزینس هم به بررسی‌های جدی نیاز دارد، زیرا با وقت و سرمایه ما سر و کار دارد.در اینجا اقداماتی که قبل از شروع کسب و کار لازم است انجام دهیم را بررسی میکنیم:

شروع کسب و کار

۱- ایده خود را اصلاح کنید

بدون شک شما قبل از این که کسب‌ و کار خود را شروع کنید، در مورد ایده‌تان تصویرسازی کرده‌اید. یک چشم‌انداز کلی نسبت به آن داشته‌اید. اما لازم است که ایده‌تان را قبل از هر کاری پخته کنید و تمام جوانب ‌آن را در نظر بگیرید.

پس برای قدم اول، به جستجوی شرکت‌هایی باشید که در صنعت موردنظر شما مشغول به کار هستند. ببینید رهبران و پیشکسوتان آن صنعت چه کاری را انجام داده و میدهند. بررسی کنید که شما در چه کارهایی میتوانید نسبت به آن‌ها بهتر عمل کنید و تغییر و پیشرفتی را حاصل کنید.

اگر در این بررسی ها به این نتیجه رسیدید که میتوانید با راه‌اندازی کسب‌وکار در آن صنعت تحولی ایجاد کنید که دیگران در انجام آن ناتوان هستنند و یا شما با قیمت کمتر، همان کیفیت را تحویل میدهید، ایده خوبی به سرتان زده و آماده اجرای طرحتان هستید.

۲ طرح تجاریتان را بنویسید

وقتی که قصد شروع کسب و کار  دارید و میخواهید ایده خود را عملی کنید، باید از خودتان چند سوال مهم بپرسید: هدف تجاری شما چیست؟ به چه کسانی میخواهید بفروشید؟ هزینه‌های راه‌اندازی این ایده را چطور تامین میکنید؟ در یک طرح تجاری خوب باید همه این سوالات را جواب دهید.

بسیاری از اشتباهاتی که مردم در راه‌اندازی مشاغل جدید مرتکب میشوند، به این خاطر است که بدون در نظر گرفتن این جنبه‌های تجاری وارد امور میشوند. شما باید بازار هدفتان را پیدا کنید. چه کسی قصد دارد در ازای محصول یا خدمات شما، به شما پول بدهد؟ اگر نمیتوانید متقاضیتان را پیدا کنید، پس ایده‌تان ناگزیر شکست خواهد خورد.

شروع کسب و کار

شما باید در بازار تحقیق و تفحص کنید

انجام تحقیقات دقیق و شناسایی مشتریان بالقوه بخش مهمی از تهیه یک طرح تجاری است. در این زمینه شما میتوانید از داده‌های عمومی، نظرسنجی‌ها و برگزاری سمینارها استفاده کنید. تحقیقات بازار به شما کمک میکند مشتری خود، نیازها و ترجیحات آن‌ها و همچنین رقبا و چشم‌اندز کلی صنعت مورد نظرتان را شناسایی کنید.

بسیاری از متحصصان برای شروع کسب و کار توصیه میکنند که برای درک بهتر فرصت‌ها و محدودیت‌های بازار، اطلاعات دموگرافیک جمع‌آوری کنید و یک تحلیل رقابتی انجام دهید. موفق‌ترین مشاغل دارای محصولات یا خدماتی هستند که از رقبا متفاوت است. این امر تاثیر چشمگیری در فضای رقابتی شما ایجاد میکند و به شما این امکان را میدهد که به مشتریانتان این حس را القا کنید که منحصر به فرد هستید و با خرید یا گرفتن خدمات از شما سود کرده‌اند.

 هنگام شروع کسب و کار استراتژی خروج را هم بچینید

این خیلی مهم است که هنگام تدوین طرح تجاریتان، یک استراتژی خروج در نظر بگیرید. این که شما بدانید در نهایت چگونه و با چه دستاوردی از تجارتی که شروع کردید خارج خواهید شد، شما را وادار میکند که همواره به آینده نگاه کنید.

جاش تولی میدعامل شرکت کاوانا و شیفت کپیتال میگوید: غالبا کارآفرینان در شروع کسب و  کار جدید به قدری از تجارت خود هیجان‌زده هستند و اطمینان دارند که مشتری‌ پیدا خواهند کرد، که کمتر زمانی را برای برنامه پایانی خود صرف میکنند. وقتی سوار هواپیما میشوید اولین چیزی که به شما میگویند چیست؟ این که چگونه و چه زمانی باید از آن خارج شوید، وقتی به سینما میروید قبل از شروع تیتراژ و هر چیزی چراغ‌های خروج روشن میشود.

من بارها رهبران تجاری را دیده‌ام که برنامه‌ی از پیش تعیین شده‌ای برای مسیر خروج نداشته‌اند و این امر باعث شده به مشکلات جدی و حتی خانوادگی دچار شوند.

۳ امور مالی خود را ارزیابی کنید

شروع کسب و کار نیاز به هزینه دارد، شما باید به این فکر کنید که چگونه این هزینه‌ها را تامین خواهید کرد؟ و چند سوال مهم دیگر:

  • آیا ابزار لازم برای تامین این هزینه‌های آغازین را دارید؟
  • آیا نیاز دارید که وام بگیرید؟
  • اگر برای شروع این کسب و کار جدید قصد دارید از شغل فعلیتان کناره‌گیری کنید، آیا پول لازم برای تامین زندگی شخصی و شروع کسب و کار تا زمان سوددهی را کنار گذاشته اید؟
  • و این که چه میزان هزینه‌ای برای راه‌اندازی و شروع کسب و کار جدیدتان نیاز دارید؟

 بسیاری از استارت‌آپ‌ها شکست میخورند چون قبل از این که به سوددهی برسند، با کمبود پول مواجه شدند، پس بهترین فکر ممکن این خواهد بود که شما همیشه سرمایه اولیه را بیشتر از حد نیاز در نظر بگیرید، چون ممکن است مدتی طول بکشد تا کسب و کار شما به درآمدزایی پایدار برسد.

یکی از راه‌هایی که برای ارزیابی مقدار پولی که نیاز دارید وجود دارد، تجزیه و تحلیل اساسی است. با تجزیه تحلیل بیزینس خود میتوانید با درصد خطای کمتری تعیین کنید که چه زمانی شرکت، محصول یا خدمات شما به سوددهی میرسد، و با این کار میتوانید مقدار هزینه‌هایتان را تخمین بزنید.

مراقب هزینه‌های خود باشید، سعی کنید که هنگام شروع کسب و کار بیش از اندازه خرج نکنید، هزینه‌های منطقی را حساب کنید و بیشتر از آن خرج تجهیزات و فانتزی‌های ذهنیتان نکنید، زیرا هیچ کمکی به اهداف تجاری شما نخواهد کرد.

۴ ساختار حقوقی خود را تعیین کنید

قبل از این که شرکت خود را ثبت کنید، باید تصمیم بگیرید که شرکت شما در چه دسته ای قرار میگیرد؟ ساختار کسب و کار شما بر همه روندهای قانونی از جمله مالیات و میزان مسئولیت شما تاثیرگذار است.

۵ تیم خود را بسازید

اگر قصد ندارید که تنها کار کنید، لازم است یک تیم حرفه‌ای و عالی را استخدام کنید. محصول شما توسط «تیم» ساخته میشود. در طول کار تیمی شما متوجه میشوید در کار چه شکاف‌هایی وجود دارد و توسط تیم است که این شکاف‌ها شناسایی، تجزیه و تحلیل و حل میشوند.

باید چگونگی همکاری تیم با یکدیگر ارزیابی و کشف شود، نقش‌ها تعریف شود، مسئولیت‌ها تقسیم شوند و به اجزای تیم یاد داده شود که چگونه به همدیگر بازخورد دهند. در این صورت است که یک تیم منسجم و عالی ساخته میشود و شروع کسب و کار منسجم کلید میخورد.

۶ برای شروع کسب و کار، برندینگ و تبلیغات را جدی بگیرید

قبل از شروع به فروش محصول یا خدماتتان، باید، باید و باید نام تجاری خود را بسازید. تا وقتی که دروازه فروش محصول یا خدماتتان را به صورت واقعی یا مجازی باز میکنید، مشتریانتان با شناخت به سمت شما هجوم بیاورند.

در واقع شما باید کاری کنید که مشتری، منتظر باشد که شما هر لحظه محصول یا خدماتتان را ارائه کنید. تبلبغات فضای مجازی را جدی بگیرید، و سعی کنید بیشترین هزینه را روی این قسمت بکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.